Visual Studio’da Html-Css ile Web Sayfası Yapımı

Html div css web sitesi yapımı

Visual Studio’da Html-Css Web Sayfası

Merhaba, bu dersimizde Visual Studio programında html-css ile basit bir web sayfası yapmayı öğreneceğiz. Bu sayfa için, daha önceden şablonu belirleyerek içerikte kullanacağım resimleri uygun ölçülere getirdim. Dreamweaver’da Html-Css ile Web Sayfası Yapımı isimli yazımı incelediyseniz bu uygulama sizlere tanıdık gelecektir. Dreamweaver’da Html-Css ile Web Sayfası Yapımı‘ndan tek farkı bu sefer uygulamamızı Dreamweaver’da değil Visual Studio’da yapacağız.

Notepad, Notepad++, Dreamweaver, Visual Studio vb. editörleri kullanarak aynı sayfayı elde edebilirsiniz, sonuç aynı olacaktır.

Css özellikleri bu sayfada genel css olarak uygulanacaktır. Bu özellikleri dilerseniz kod ile dilerseniz CSS panelinden belirleyebilirsiniz.

Bu uygulamada temel olarak;

  • div içine arka plan resmi ekleme
  • div içine resim ekleme
  • div içinde boşluk işlemleri (div içinde verilen boşluklar toplam genişlik veya toplam yüksekliğe etki eder bu sebeple iç boşluk verdikten sonra yükseklik veya genişlik değerlerini güncellemeyi unutmayınız.)
  • temel metin işlemleri

NOT:

  • Visual Studio‘daki css panel kullanımı biraz daha farklıdır fakat kullandığımız temel özellikleri buradan da bulabiliriz.
  • Visual Studio’da dosya ekleme işlemleri diğer programlara göre pek esnek değildir. Kullanılacak veritabanı, resim dosyaları, müzik dosyaları vb. sizin proje klasörü içerisinde yer almalıdır. (Gözat seçeneği ile istediğiniz yerdeki dosyayı sayfaya dahil edemiyorsunuz!!!)

Uygulamada kullanılacak dosyaları İNDİR